Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Zakončení roku 2020

Asi nepamatuju prosinec, který by byl tolik teplý, že dokonce ani na horách není skoro žádný sníh. Na běžky se bohužel na Moravě zatím moc nedá, takže jsme využili konec roku alespoň k pěším výletům. Dvakrát jsme zavítali do Beskyd. Na Velkém Javorníku jsem byl sice už několikrát, ale vlastně pokaždé v závěru Beskydské sedmičky, takže tam se moc o vychutnávání mluvit nedá. Tentokrát jsme zvolili výšlap podél skokanských můstků, kde to byla pro Jarouše a jeho kamaráda Mikiho docela zábava. Smích je přešel při závěrečném prudkém stoupání, ale výhledy z rozhledny a hranolkovo-klobásový oběd vše napravil.

Druhý výlet do Beskyd směřoval na Lysou horu. Ano, čekal jsem, že tam budou davy a taky že byly. Ale dlouho jsem tam nebyl a výlet spojený s klouzáním po hodně vyšlapané cestě nebyl vůbec špatný. Škoda jen vrcholového mraku, jinak byly výhledy parádní.

Poslední den roku jsme vyjížděli docela pozdě, takže nakonec padla volba na rychle dostupnou rozhlednu Bukovka nedaleko Šumperku. Kousek za Olomoucí jsme vyjeli z klasického olomouckého inverzního mrak a potom už bylo jen parádní azuro. Důstojné zakončení roku 2020. Nakonec to i přec Coronu nebylo zas tak špatné. Bohudík máme povolání jaké máme, takže se nás to prakticky nedotklo.

Foto Velký Javorník

Foto Lysá hora

Foto Bukovka

Beskydy, Česko, cestování, Jeseníky, turistika