Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Vysoké Tatry 2023

Jára roste sílí, takže letošní tatranskou dovolenou jsme opět trochu posunuli náročnost výšlapů. Já toho letos moc nenaběhal, takže na rozjezd jsem zvolil alespoň lehčí výběr na Predné Solisko a nakoukl jsem i o kousek dál na Soliskový hreben až na Štrbské Solisko. Další den jsme společně dali mírně jednodušší výšlap na Ostrvu, který jsme tentokrát protáhli až na Batizovské pleso a dolů do Vyšných Hágů. S ohledem na předchozí nerozchozenost se to nakonec ukázalo skoro jako nejnáročnější výlet, zejména sestup po žluté není úplně zábava. Hned na druhý den jsme využili super předpovědi a rozhodli se konečně dotáhnout výšlap na Rysy až do konce. Vloni jsme to otáčeli v sedle Váhy kvůli horšímu počasí, ale letos vše klaplo na jedničku a mohli jsme se výhledem na Mořské oko pokochat všichni.

Třetí den jsme zvolili klasickou regeneraci v Bešeňové, abychom načerpali síly na náročný přechod Priečného sedla. Zvolili jsme rozhodně o dost logičtější trasu, tedy nejprve na Téryho chatu a následně sestup ze sedla na Zbojničku. Nově otevřenou ferratu do sedla se rozhodla využít většina lidí, takže my jsme měli na klasických řetězech téměř volno. Sestup byl už trochu únavný, zejména potom ze Zbojnické chaty, ale Jára byl z řetězů celkem nadšen.

Nám v Tatrách skoro nikdy neprší, ale jeden den to přeci jen nedopadlo, takže jsme deštivý den strávili povalováním a také návštěvou Tricklandie. Na zpestření docela prima zábava. Poslední den zájezdu jsme si ještě dali okruh na Bystrou lávku, který jsme šli už vloni. Já jsem se na závěr ještě dorazil výběhem na Solisko.

běh, hory, Slovensko, turistika, Vysoké Tatry