Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Vysoké Tatry 2021

Vyrazil letos na Slovensko hned první letní den se ukázal jako dobrý nápad. Počet turistů, které jsme potkali, byl zhruba o polovinu nižší než jsme byli zvyklí v předchozích letech. Ze začátku nám počasí trochu nepřálo, takže po lehkém deštivém proběhnutí na Solisko jsme druhý den vyrazili na rozejití na Zámkovského chatu, tentokrát bez využití vláčku na Hrebienok.

Další den předpověď nevypadala nejlépe, takže jsme popojeli asi 45 minut do Slovenského ráje do Hrabušic a vyrazili na klasickou Suchou Belou, kde bylo lidí jen pomálu. Žebříky a lávky jsme si tak mohli vychutnat i se spoustou focení. Jarouš byl z lávek nadšený a další motivace v podobě rozbořeného ale pěkně opraveného hradu Kláštorisko ho pěkně popoháněla dál a dál. Z Kláštoriska jsme proto sestoupili k Hornádu a podél něj se vrátili zpět do Hrabušic.

Další výlety už byly opět ve Vysokých Tatrách, společně jsme vyrazili na Zbojnickou chatu, na Ostrvu a také do Belianských Tater do Monkové doliny a Zadných Medodol se spoustou rozkvetlých luk a strání. Zejména v Medodolách bylo lidí opravdu málo. Nevynechal jsem ani každoroční výběh na Rysy a nově jsem se podíval také na Končistou, kde jsem byl zatím jen v zimě. Letní výběh po suťovisku byl docela úmorný, ale zpestřil jsem si to trochou popolézání v závěrečném hřebenu a zejména při sestupu do Zlomiskové doliny.

Fotogalerie

běh, Hiking, Slovensko, turistika, Vysoké Tatry