Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

USA – San Francisco – Golden Gate Park, Point Reyes, Angel Island

Předposlední víkend našeho amerického pobytu jsme se rozhodli strávit několika menšími výlety co nejblíž Berkeley. V San Franciscu jsme prošli celý Golden Gate Park (na šířku asi 1 k, na délku přibližně 6 km!). Kromě spousty jezírek, muzeí, odpočívadel, vodopádů a dalších zajímavostí jsme uprostřed parku narazili na právě probíhající bluegrass festival, který byl zdarma. Chvíli jsme se proplétali mezi lidmi a policisty na koních a nakonec dorazili až k moři. Zpátky jsme raději vzali tramvaj, kde nám řidič odpustil přesnou částku a jednoduše mávl rukou a dal nám lístek. S něčím takovým se člověk v Evropě setká jen těžko.
Z přeplněného San Francisca jsme unikli do nedalekého Point Reyes National Seashore, kde jsme byli už jednou. Krásné pláže, spousta ptáků a tentokrát i sluníčka. Od parkoviště stačilo vždy popojít kousíček a nepotkávali jsme téměř nikoho.
Ukrytou perlou pro nás však byl ostrov Angel Island, který se nachází přímo v zálivu San Francisco Bay. Na ostrov se dá dostat několika trajekty, my jsme zvolili ten nejvíce opuštěný z městečka Tiburon. Po sezóně odtud trajekt jezdí jen zřídka, takže jediná šance byla jet v 10 tam a ve 13:20 zpět. Na lodi jsme jeli asi jen s dalšími 5 lidmi a na celém hodně opuštěném ostrově jsme potkali přibližně stejný počet lidí. Nechápu, že v žádném průvodci nebo článku o San Franciscu jsem nenarazil na doporučení tento ostrov navštívit. Kolem celého ostrova vede asfaltka, kterou se dá jet na půjčeném kole. Lepší je ale obejít si ostrov pěšky a vystoupat na nejvyšší vrchol Mount Livermore (240 m n. m.), ze kterého je nádherný výhled na celý záliv San Francisco Bay.
Z jednoho místa je tak vidět celé San Francisco, Berkeley, Golden Gate Bridge, Richmond Bridge, Oakland Bridge, ostrov Alcatraz a mnoho dalšího. Na ostrově bývala kdysi imigrační stanice pro přistěhovalce, kteří zde dočasně přebývali před vpuštěním na kontinent. Většina budov je docela staršího data a již není používaná. Celý ostrov je díky své krásné přírodě chráněný jako Angel Island State Park. Pro mě osobně jedno z nejhezčích míst, které jsme tu navštívili.

Fotogalerie San Francisco Golden Gate Park
Fotogalerie Point Reyes
Fotogalerie Angel Island

cestování, USA