Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Transcarpatia

Tak už je to za mnou!!! Mluvím o velké bikerské akci v Polsku, které jsem se zúčastnil v jednom teamu společně s Piškotem. Do kompletní „české čtyřky z Polska“ nám tentokrát chyběla Libuška, a tak doprovodné vozidlo po celou dobu řídila Janča. A o co vlastně šlo? Jednalo se o sedmietapový závod v Polsku se stratem u hranic s Ukrajinou v Ustrzykach Dolnych a s cílem v Tatrách v Zakopaném. Celková délka přibližně 500km s převýšením kolem 12 km. Start první etapy byl 20. 8. v již zmíněných Ustrzykach. Na startu se představilo přibližně 140 dvoučlenných teamů, převážně z Polska, a tak 3 české, 4 německé, 1 belgický a 1 americký team byly spíše exotickou výjimkou.
První dvě etapy se ukázaly jako pěkně blátivé. Hned úvodní výchozy sjezdovek dávaly jasně najevo, že to nebude jen tak nějaká sranda a taky že nebyla. V konci první etapy Piškot skoro umřel a nejen on měl pochyby o tom, že můžeme dorazit do samého cíle v Tatrách. Pěkné 32 místo však předčilo naše očekávání. Druhá etapa se ukázala jako ještě více blátivá než ta první. Když jsem tlačil kolo po kotníky v blátě a najednou se množstvím bahna přestala točit obě kola, používal jsem slova, která ode mě nejsou slyšet zas až tak často. Trošku škoda, že jsme se na začátku neprodrali trochu více do předu startovního pole, to by potom byla lepší cesta a my bychom možná zajeli i lepší výsledek než 53 místo.
Od 3. etapy se nám však začalo dařit a my se rozjeli k fantastickým výkonům. Všude nás obklopovaly krásné pohledy na místní kopečky, roubenky, kostelíčky, ovce, krávy, pastevce, ….prostě nádherný polský venkov v prostředí hraničních hor. V těchto etapách jsme takřka atakovali přední místa, a až na jednu výjimku (22. místo) jsme se umísťovali do první patnáctky. Ve 4. etapě jsme dokonce obsadili 9 místo. Celkově nám z toho vyšlo 16. místo, 13. v kategorii, což nás velmi potěšilo a překvapilo.
S mapníkama na kole jsme působili jako obrovští exoti, se kterýma se dokonce mohli Poláci domluvit i polsky. Název teamu (Šukáme Krecika ) neboli Krtečka nechával každého Poláka v nejistotě, jestli to první slovo znamená hledáme, nebo snad něco jiného…??? Po organizační stránce to pár mušek mělo, ale byl to teprve druhý ročník, takže se to určitě vychytá. Foteček Janča udělala opravdu hodně, tak se můžete kouknout tady. Z organizátorů nás několikrát nejen fotili, ale i točili na video, které bude snad brzo dostupné na netu. Zatim je docela pekna fotecka jak tahneme s Piškotem peloton tady.U Piškota je pěkný článeček, tak si můžete počíst.
Škoda, že něco podobného není u nás. Myslím, že by se to docela ujalo. Byla to rozhodně úžasná zkušenost a super akce, akorát Piškotovi se příště už moc jet nechce, takže parťáci, hlaste se!!!

kolo, Polsko, závody