Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Tour de Czech republic with Libuška

Prázdniny vesele pokračují dál a já neustále cestuju a cestuju. Letem světem jen lehce shrnu poslední 2 týdny. Stihl jsem zahrát si jako již každý rok na Folkovkách v Náměšti a zajet si na pár dní na kola na Šumavu. 15. 8. jsem vyrazil do Děčína za Libuškou. Když už jsme byli tak na severu, nevynechali jsme malý výlet do Českého Švýcarska na několik krásných skalních útvarů, jako např. Mariina skála u Jetřichovic.
Následoval kolo-vlakový přejezd k našemu společnému kamarádovi gisákovi Tomovi a jeho přítelkyni Kamči. Tom pro nás nachystal zajímavou geografickou hru a tak najít jejich domeček v Čelákovicích nedaleko Prahy pomocí indicií ukrytých po celém městě nebylo za deště lehké. Nakonec jsme však přeci jen měli kde přenocovat. Další den jsme se výborně zalezli na skalách u Řeže u Prahy. Libuška s Tomem předváděli výborné horolezecké výkony a já se jim zuby nehty snažil vyrovnat. No snad to nebylo až tak hrozný. Večer nechybělo opékání a kytárka, kterou jsem s sebou celou dobu tahal na kole na zádech.
Další přesun, opět kolo-vlak byl kousek od Hradce Králové, kde Piškot pořádá každoročně své orienťácké závody s prostým názvem Piškot kap. Letos to byl jubilejní 10 ročník, tak pozval ty největší hvězdy v čele se mnou a Libuškou. Do organizačního týmu zahrnul další posilu, Janču. Bohužel jsme s Libuškou nestihli první dvě etapy, ale vynahradili jsme si to popíjením u ohně za bouřlivého zpěvu všech přítomných. Další den už nebylo úniku a my se zúčastnili horské etapy, závodu na 4 hodiny, kde se toho naběhá opravu hodně. Já měl naštěstí Dobrou výmluvu, moji bolavou nohu, a tak jsem to pro jistotu jel celé na kole. Odpolední etapa, s názvem Pivní, nebyla zrovna mojí doménou, a tak jsem stejně jako v té předchozí obsadil pěkné poslední místo. Libuška za náš tým zabodovala a figurovala přibližně v polovině startovního pole. Poslední den nechyběla závěrečná bahenní etapa, kde se mnozí probořili docela hluboko. Já jsem opět nezklamal, a tak v celkovém pořadí na mě zbylo pěkné poslední místo. Libuška udržela svoji pozici a tak jako team jsme dostali od Piškota hodnotné ceny. Podrobnější komentář včetně všech foteček z Piškot kapu má Piškot na svých stránkách.
Závěrečný den našeho putování po celé republice jsme zakončili přesunem z Hradce vlakem do Hlinska, odkud jsem Libu vyprovodil do Blatin na Žďárských vrších, kde měla horolezecký tábor. Těch 20km nám hustě pršelo, takže jsme přijeli docela mokří. Mě potom ještě čekalo dalších 60km v tom skvělém deštíčku, takže to bylo celé opravdu výživné. Fotečky ze super putování plného skvělých zážitků si můžete prohlédnout tady.

Česko, kolo