Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Slezský Maraton & Beskydská sedmička

Letošní rok jsem na rozdíl od toho předchozího moc závodů neplánoval. Pro ten první, Slezský maraton, jsem se nakonec rozhodl až pár dní před závody, jako ostrý test nebo spíš poslední velký trénink na B7. S ohledem na menší objem tréninku jsem si od závodu nic moc nesliboval a chtěl jsem si ho užít víc než křečové utrpení před rokem. Parametry letošní tratě byly zhruba o 2 km delší a běhavější (i tak ale cca 2200 m nahoru a stejná porce dolů). Z 232 závodníků jsem nakonec dokončil na 37. místě v čase 4:50, takže naprostá spokojenost. Posledních 7 km jsem se sice trochu potýkal s břichem, ale aspoň je prostor se zlepšovat.
No a o dva týdny později jsme se po dlouhém přemýšlení nakonec pustili do B7. Vloni Jardu vyřadil kotník, letos dal tréninku nejméně za poslední roky, já jsem také docela slevil z dlouhých výběhů, takže jisté obavy nás provázely. Běželo se ale parádně, takže jsme ukrajovali kopec za kopcem ve svižném tempu. Na Travném sice přišla menší krizička, ale potom už nebylo až do cíle co řešit. Dokonce jsme s ohledem na průběžné výsledky bojovali o ještě solidnější umístění a museli odrážet pár ataků zezadu. Nakonec jsme těch 96 km (5 500 m nahoru, 5 300 m dolů) dorazili pro nás v rekordním čase 14:50. Ve výsledkové listině to znamenalo celkově 15. místo celkově mezi profíky a cca 8. místo v kategorii.

Fotky

běh, Beskydy, Česko, závody