Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Inline 24h Olešná

V posledních 3 letech už těch závodů absolvuji poměrně málo, zato si je užívám čím dál tím víc. Po dvou ročnících Beskydské sedmičky s Martinem a Jardou a 24 h na běžkách s Martinem jsem se tentokrát nechal ukecat Tomem na 24 h na bruslích kolem Olešné.

Nikdy jsem žádnej extra bruslař nebyl, ale od chvíle kdy jsem si předloni koupil RollerBlade Temptest 100 (100 mm kolečka, karbonova bota), mě to docela chytlo a speedovou techniku jsem celkem přirozeně vypiloval. Navíc čím jsem starší, tím víc mi ty dlouhé nebo spíš extra dlouhé vytrvalostní závody sedí. Za letošek jsem do osudného víkendu 21. – 22. 6. najezdil cca 1 000 km na kole, na bruslích celkem 1 000 km, většinou tréninky kolem 30-40 km, v posledním měsíci asi 5 x 50 km, párkrát večer s čelovkou a víkend před závodem v průběhu soboty celkem 100 km, rozsekáno na tři fáze. Některé tréninky jsem absolvoval jak na kole, tak na bruslích s živou zátěží ve vozíku, malým Jarečkem, takže krásné spojení příjemného s užitečným :). K tomu něco málo běhu a běžek a hlavně lezení, takže obvyklá celoroční všestranná příprava. Celkem to pár desítek nebo spíš stovek hodin tréninku je, takže děkuji hlavně Jarušce za dlouhodobou podporu a trpělivost, když nejsem doma :).

Po zkušenostech z několika bajkových 24 h jsem už celkem tušil, co mě čeká a nemine, takže v sobotu ráno jsme vyjížděli celkem v poklidu. Tomáš už byl na místě, takže dal dokupy parádní velkej stan, zatímco jsme s Jaruškou a malým zabydleli nedalekou chatku. Závod se jel ve dvojicích a ve čtveřicích v kategorii SPORT (registrovaní závodníci nebo kolečka nad 100 mm) a HOBBY, přihlásili jsme se samozřejmě do dvojek ve SPORTU, což byla kategorie se statutem mistrovství ČR ve 24 h na bruslích.

Start začínal v 11 hod obouváním bruslí a teprve potom jízdou, tak abychom se tam všichni nepomlátili. Obutí jsem zvládl celkem rychle, takže přede mnou vyjelo jen asi 10 závodníků a celkem rychle se celé startovní pole potrhalo. Po dvou prvních kolech (tedy 9 km) s šílenou průměrkou kolem 29 km/h, jsem předával Tomášovi. Nejprve jsme střídali po 2 kolech, později po 3 a po většinu dne jsme se drželi kolem 7. místa celkově a 4. v kategorii. Celkem mě překvapilo, že se nedalo moc často s někým jezdit v háku a střídat. Pole bylo hodně potrhané, navíc v průběhu kola jsem většinou předjel cca 30 lidí, mě většinou 1-2 a jen málokdy se dalo s někým chvíli svézt.

V průběhu večera začal mít Tomáš bohužel problémy s křečemi a následně se šlachami, takže jsem nejprve začal jezdit o kolo víc a těsně před půlnocí už jsem na to zůstal sám. V té chvíli jsme byli kolem 4. místa v kategorii s najetými cca 290 km. Celkem rychle jsem se rozhodl v závodě pokračovat sám a zkusit jezdit pokud možno 5 koleček a následně cca 40 minut odpočívat. Tato taktika se ukázala jako poměrně efektivní, zejména v kombinaci s pravidelným jídlem, pitím, strečinkem a chvilkových poležením ve spacáku. Postupně se nový cíl 250 km ukázal jako velmi reálný a nahradil jsem ho 300 km metou, kterou se podařilo splnit celkem v poklidu.

Občasné menší krizovky se dařilo zažehnávat Endurosnacky, nejhorší byla asi pekelná zima (přes noc kolem 8 stupňů) a poměrně silnej vítr. V průběhu rána a dopoledne se mi celkem dařilo prostřídávat se v háku s nejrůznějšími závodníky, takže jsme všichni šetřili síly a přitom jezdilo pořád ve slušném tempu. Poslední cca 3 hodiny závodu už jsem měl vcelku jasně rozpočítané, kolik musím najet, takže nebylo až tak nutné to příliš lámat přes koleno.

Celkem jsme s Tomem najeli 441 km, což bylo ve SPORTU v kategorii do 30 let 7. místo z 12., celkově ve SPORTU napříč všemi věkovými kategoriemi jsme skončili 16. z 31. Já jsem najel 301,5 km (67 okruhů), což bylo nakonec 5. místo s nejvíce najetými km z celkem 650 účastníků. Kdybych věděl, že mi stačilo cca 5 okruhů navíc a byl bych v této nevyhlášené kategorii na 3. místě, tak bych se ke konci tolik nešetřil :). Na trati jsem strávil pohybem 12 h čistého času, zbytek byl odpočinek v depu nebo střídání. Po zkušenostech z jiných delších závodů jsem tentokrát kladl větší důraz na pravidelný strečink mezi střídáním a také pravidelné běžné jídlo (polévka, těstoviny, toasty) a pití (voda, kofola, birel). Bez speciální výživy si to ale už moc neumím představit (preventivně cca 12 kapslí Anticrampu, preventivně cca 4 tuby Magneslife, 3 l Isodrinku Fresh, 6 x Endurosnack nebo Carbosnack na krizovky a 3 x Wellness Oats Cake na zahnání hladu). Mimochodem citrónový nebo banánový Wellness Oats Cake od Nutrendu je v poslední době moje nejoblíbenější tyčinka, fakt doporučuju. Co považuju za naprosto úžasné je žádný puchýř ani otlačenina. Nejen kvalitní brusle/bota, ale hlavně kvalitní ponožky udělají svoje!

Díky Tomášovi za spolujízdu (kdyby mě nevytáhl tak se asi nepřihlásím), Jarušce a Jarečkovi za psychickou a fotografickou podporu, Elišce za hlídání časů a noční podporu a Radkovi ze Zdraviafitness.cz za sponzorskou výživovou podporu! Jo a díky taky organizátorům celé akce, myslím, že to zmákli celkem pěkně! Kdyby to někoho zajímalo tak podrobný rozpis kol a časů je ke stažení zde.

Fotky od Jarušky

běh, Beskydy, Česko