Covidové výletování

Covid necovid, v posledních dvou měsících jsme celkem výletovali. Nebylo to sice na žádné větší akce, ale navštívili jsme hned několik fakt pěkných míst docela blízko Olomouce. Bělkovické údolí a Šifrovu jeskyni známe dobře, ale tentokrát jsme výlet protáhli po místních holinách, kterých přibylo neskutečně moc. Trochu lesu naštěstí ještě zůstalo nad samotným údolím a také u nedaleké Teplé díry, kde uniká teplý vzduch ohřátý pozůstatky vulkanické činnosti v podzemí. No moc poznat to teda nebylo, ale místo je to docela pěkné.

V Bělkovickém údolí

Při koukání do mapy jsem zjistil, že jedno z docela blízkých míst, kde jsem nikdy pořádně nebyl je Konicko. O to víc mě překvapil doslova objev Burianovy jeskyně u Ludmírova, kde jsme okamžitě s Jarečkem založili vlastní kešku. Hned vedle se nachází o trochu krásnější jeskyně Pruchodnice, jen ten název trochu pokulhává :).

Jeskyně Průchodnice

Na další z výletů jsme vyrazili k Rýmařovu, kam občas zajedu lézt na Dobřečov. Tentokrát jsme však popojeli o malý kousek dál a prošli si malý okruh kolem Ferdinanova. Nejznámější je v této lokalitě Čertův kámen na Kamenné hoře, ale mě se nejvíce líbil Hrubý kámen, který nedávno odjistil kamarád a vypadá to na příjemné lezení. Jinak lokalitu určitě doporučuju na takové pohodové kratší výletování.

Nedaleko Hrubého kamene

Na další Jesenický výlet jsme zamířili na Kamenný vrch. Auto jsme nechali v zatáčce U Dobré nálady a po modré jsme postupně směřovali přes skalní hřeben Mrtvého muže až na Volyň, Volyňské skály, Smrčník a nakonec Kamenný vrch. Celá tato oblast je jedno z mála míst, kde jsem v Jeseníkách nikdy nebyl a strašně mile mě to tam překvapilo. Kromě rozhledny na Kamenném vrchu rozhodně stojí za návštěvu vyhlídka Mrtvý muž pod Volyňskými skálami.

Rozhledna na Kamenném vrchu

Na několik menších výletů jsme vyrazili s Jarečkem na kolo do Horky do Sluňákova, nebo na Kosíř, kde já mám moc rád Kosířské lomy a potom lokalitu Vápenice u Slatinek, tam je to super jak na běhání, tak na pohodové výletování s dětmi. Trošku dál to potom bylo na zříceninu Drahotuš nad Podhořím, kde jsem si poběhal moc pěkný okruh po místních kopečkách. K mému překvapení jsem objevil kousek od domu v Černovírském lese Černovírskou kyselku. Samotný les taky stojí zato, hlavně místní mizející cestičky. 🙂 Kromě toho jsem byl párkrát bajkovat, nové brusle taký docela sviští a nezapomněl jsem ani na běhát. No a taky jsem se konečně po dlouhé době dostal na lezení. Sice jen na odpoledne na Malý Rabštejn, ale I tak super.

Kopeček ve Sluňákově

Na poslední výlet jsme vyrazili na Červenohorské sedlo do Jeseníků. Necelých 10 km výletu nás zavedlo kolem Červené hory ke Kamennému oknu, Vřesové studánce a také k několika keškám. Na Vozku u čas nezbyl, ale i tak vyšlo počasí parádně.

Kamenné okno na Červené hoře

Takže to s tím Covidem zase tak špatné nebylo, ale už se těším na větší kopečky do zahraničí, už aby to zase šlo co nejdříve.

Bělkovické údolí

Burianova jeskyně

Jeseníky – Ferdinandov

Jeseníky – Kamenný vrch

Výlety kolem Olomouce

Jeseníky – Červená hora

běh, Česko, Jeseníky, kolo, Olomouc, turistika