Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Chorvatsko – Rab

Je to už pěkných pár let, kdy jsem byl naposledy u moře jen ležet a plavat bez lezení ve skalách. Jareček je však v ideálním „plážovém“ věku, takže jsem se vydali na písečné pláže Rabu, aby si tam toho pískoviště trochu užil. Protože jsme ubytování hledali hodně na poslední chvíli, tak v hlavní rekreační oblasti kolem Rabu a Loparu, už byla většina možností za rozumné peníze pryč. Našli jsme ale docela fajn místo v Barbatu, kousek před Rabem. Na oblázkovou pláž jsme to sice měli kousíček, ale přes den jsme raději popojížděli na vyhlášené místní písečné pláže.
Z navštívených nás moc nenadchla uvala Cifnata kousek od Rabu, o dost lépe na tom byly sousední pláže Ciganka, Dubač a Šturič. Nejvíc jsme si oblíbili hlavně Dubač, a to kvůli nejméně lidem a poměrně dost stínu, pokud člověk chce. Na pláže se sice musí pár set metrů popojít, ale je to rozhodně lepší než se mačkat na populární Rajské pláži (i když má jiné priority). Super benefitem pláží, které jsme navštívili byl nejen prima písek pro prcka, ale také možnost běhat po super cestičkách kolem. V tom vedru to sice nebylo ideální, ale jako lehký trénink se závěrečnou koupačkou ideální. Znovu se sem asi vracet nebudeme, ale pokud někdo hledá v Chorvatsku písek, tak je to tu myslím ideální. Městečko Rab s pěkným přístavem a věží také určitě stojí za návštěvu a trajekt je pro děti super zážitek.

Fotky

cestování, Chorvatsko, moře