Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Cabina Nicokoia

Krásné počasí nás s kolegou ze ZČU Kubou a s „Erasmačkou Radkou“ vylákalo podniknout alespoň dvoudenní výlet na jednu z „kabin“, jak se říká místním univerzitním chatám rozesetým všude možně kolem Trondheimu v lesích, horách a bažinách. Kubovy známosti zajistily půjčení klíčů a studentskou platbu, víkend byly všechny dostupné chaty obsazené, takže jsme zvolili variantu z neděle na pondělí.

Busem jsme nejprve popojeli do Klaebu, kde bylo v plánu nakoupení pivních zásob. Nejenže se zde nekoupíte alkohol v obchodě večer, ale také v neděli! Zděšeni jsme tedy nabrali alespoň „nealka“ s obsahem alkoholu 2,4 %. Čekalo nás celkem asi 20 km, první silniční uběhly celkem rychle, druhá polovina již začala být zajímavější. Závěrečných asi 6km vedlo takřka pořád bažinami, močály a rašeliništi, takže o zábavu bylo docela postaráno. Cesta (část záznamu v mapě) nebyla značená VŮBEC, ale mapy stažené do smartfounu nás za pomoci GPSky navedly docela spolehlivě. Na chatě se kromě zásob dřeva nacházela také kytara a karty doplněné o „norské plnotučné 2,4 %“ „:). Kamínka hřála až skoro do rána, takže kabinu Nicokoia postavenou před vice než 50 lety v sire pustině mohu jen doporučit.
Druhý den jsme zvolili téměř přímou cestu skrz mokřady a močály. Naštěstí jsme toho moc obcházet ani nemuseli a navíc po asi 4 km jsme naprosto náhodou potkali značenou trasu, která sice nebyla v mapě, ale vedla tam kam jsme chtěli jít. Překvapivě nás dovedla přesně tam kam jsme potřebovali, tedy na vlak. Až na posledních pár kilometrů to byl moc povedený 16 km výlet.

Fotečky jsou tady.

běh, cestování, Norsko, turistika