Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Toulovcovy Maštale po cestě na Piškot Kap

Po předloňském příjezdu na Piškot Kap na kole a po loňském vlakem jsme tentokrát využili našeho Jeepa (čti [jeep]) Feldu a vyrazili jsme na letošní ročník populárního orientáckého závodu autem. Po cestě jsme se nechali inspirovat nedávným Piškotovým výletem a zastavili jsme se kousek jižně od Litomyšle do nádherné pískovcové oblasti, Toulovcových Maštalí.
Kousek od Budislavi jsme nejprve navštívili krásnou Toulovcovu rozhlednu, jednu ze tří dřevěných rozhleden v okolí a poté jsme zamířili do Proseče koupit super mapu regionu. Jako výchozí místo výletu jsme nakonec zvolili Bor u Skutče. Cesta lesem po červené značce ubíhala rychle a my jsme jen zírali, jak pěkně se místní o turistický ruch starají. Všude velké množství nejen turistických, ale zejména cykloturistických značek a to vše podtrženo opravdu dobrou mapou, což nás „kartografy“ nesmírně potěšilo. V samotném centru oblasti jsme prolezli malé skalní městečko a mě přeci jenom písek nenechal na pokoji a musel jsem si vyzkoušet malý převisek. 🙂
Po asi 10 km dlouhé procházce jsme přejeli pár kilometrů do Nových Hradů, kde se kromě pěkně opraveného zámečku nachází v zámecké zahradě malé kamenné divadýlko a hned vedle něj ve starém šprýcharu První české muzeum cyklistiky. Škoda že měli zavřeno, ale určitě se sem zase někdy podíváme. Cyklistické muzeum poblíž bezva bajkové oblasti je totiž pro nás opravdové lákadlo.
K večeru jsme dorazili kousek od Hradce k vesničce Běleč, kde nás již čekala první, tentokrát noční etapa na kole. Naštěstí jsme měli dost rozumu a zvolili jsme soft variantu, která nebyla příliš dlouhá. Obdobně rozumně jsme si naštěstí počínali i v dalších etapách, takže závěrečné nedělní umístění ke konci startovní listiny pro nás rozhodně nebylo zklamáním a ani překvapením. Více info včetně fotek o Piškot Kapu u Piškota.
Fotogalerie

Česko, turistika