Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Silesia 2009

Již potřetí jsem neodolal maratonskému vábení Silesie a přihlásil se na tento krásný 90 km závod. Nenatrénovanost mě strašila jako noční můra již několik týdnů dopředu a já věděl, že půjde opět o silný zážitek.

Na start jsme se tentokrát dostavili v kompletní trojici Petryk, Piškot, Burák, doplněno o Martinku s Pekáčkem a Michalem z Opavy. Již od startu dával Petryk jasně najevo, kdo tu má naježděno nejvíc. Kousek za první občerstvovačkou jsme s Michalem skoro až nečekaně předjeli Martinku a po chvilce i Petryka. Rozestupy však byla takřka minimální, takže vlastně první maraton, který jsme částečně jeli společně.

Těsně před druhou občerstvovanou měl Michal smůlu i štěstí zároveň, protože strhal řetěz, ale k servisákům to bylo co by dup. Po delším výjezdu se mi opět podařilo dojet Petryka, který mi mírně poodjel a následujících asi 10 km jsme jeli společně. V místě, kde mě loni i předloni chytly křeče, mě chytli i letos, takže Michal a Petryk vesele uháněli dál, zatímco já protahoval. S tímto strečinkem jsem se potýkal zhruba následující 20 km, tedy asi od 45 do 65 km. Počasí však ideální a nálada pohodová, takže se jelo celkem příjemně. Kolem 60 km jsem se definitivně posunul na chvost naší olomoucké trojice, takže ani závěrečných 20 km bez křečí již nestačilo na dojetí silnějších kamarádů.
Petryk nakonec skončil pouze 8 minut přede mnou (150), Piškot o jedno místo a asi půl minuty (167), takže jsem byl nakonec s celkovým výkonem za 5:30 (168) z celkového poštu asi 300 závodníku a 1 Závodníka na dlouhé trati docela spokojen. Škoda jen, že mě jako obvykle všichni brzdili ve sjezdu 🙂 Přemýšlím akorát, kde jsem ten pud sebezáchovy zanechal .:)

Tady je pár foteček od Libušky, včetně malého výběru od Janči, který bude nepochybně v brzké době v kompletní podobě u Piškota.

Česko, kolo, Opava, závody