Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Sicilské ježdění autobusem od hotelu do hotelu

Není špatné být členem projektu, který má final meeting na Sicílii. Kromě odborného programu byl totiž naplánován také program doprovodný. Nebudu popisovat ani tak návštěvu Palerma, Catanie, Castelbuona, Enny, NP Madonie, Taorminy a Savocy – „Goodfatherova městečka“, ale spíše se zaměřím na některé postřehy sicilsko-italské povahy.
Autobus odjíždí v 5 znamená: Češi, Litevci a Lotyši přijdou v 5, Italové ve čtvrt na šest, o půl 6 oznámí že řidič se teprve sprchuje, přijíždí kolem 6.
Jak sestavit list účastníků na semináři: Tak nejprve nechají samozřejmě podepsat zahraniční účastníky, to vůbec nevadí, že to má být seminář pro místní. Má přece přijít 50 místních učitelů, architektů a urbanistů, takže jich bude většina. Patnáct minut po zahájení je v sále místní ředitelka základky, její dvě učitelky a zbytek asi 15 lidí tvoříme my. Následně nahánějí z ulice studentky 8. třídy a ty nechají zapsat na list účastníků. Vůbec nevadí, že jim je teprve 14 a o vzdělávání urbanistů o INSPIRE toho zas tak moc neví. Mají přece jméno a příjmení, email a do kolonky organization napíší „city partner“.
Jak oškubat cizince o diety: Klíčové je pořád se usmívat a vybírat 30 éček, případně více skoro za cokoliv. Autobus, který nás vozil měl měsíc dopředu stát 50 na jednoho, to celkem ujde. Dva týdny před akcí najednou zdražení na 75 a cena na místě 100, to už totiž nikdo necouvne, protože jsou už na místě. Každý den je zamluvená restaurace v nějakém stylu, vždy čtyřchodové, opravdu luxusní menu. Jenže na závěr se organizátorka zvedne, že máme zaplatit každý 30. S tím jsme počítali už dopředu, ale netušili jsme, že platíme pouze my a Italský partner si pozve rodinu a nechá se hostit od nás. Cena je ve skutečnosti za večeři pouze 20. Škoda, že české diety pro Itálii nejsou alespoň tak velké jako ty italské pro Česko.
Čekání: Prostě pořád se na něco čeká, na autobus, na někoho, na starostu, na večeři, na oběd. To co jde stihnout za půl hodiny, Italové natáhnou na nejmíň tři hodiny. Jak ta jejich ekonomika může fungovat prostře nechápu, podle mě dělají úplný prd.
No a takhle bych mohl pokračovat dále, prostě Itálie…
Fotečky jsou tady.

cestování, Itálie