Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

První letošní lezení

Neobvykle teplý lednový víkend jsme se s Libuškou rozhodli využít k výletu do míst, kde budeme možná brzy bydlet. Na okraji Hranic (Hranic na Moravě) se nachází dvě malé lezecké oblasti, které nás velmi příjemně překvapili. Jedná se o lokalitu Potštátského skalního města u Potštátu a o bývalý lom na okraji Černotína. Obě lokality jsou nově přejištěny a lezení je zde od III. do VIII., takže opravdu pro každého.

Dopoledne bylo naprosté azuro, které po příjezdu do Hranic a naložení Oldy s Jančou narušil poměrně hnusný a skličující déšť. Vyrazili jsme tedy nejprve k zajímavému hrádečku v kraji, který se jmenuje Kunzov. Abych ho trošku přiblížil, tak si zkuste představit středověký hrad, který zmenšíte asi 10x a právě tak nějak vypadá Kunzov. Odtud jsme popojeli k Potštátskému skalnímu městu, kde začalo pršet docela hustě, takže jsme se spokojili s obhlídkou skal ze spodu. Vše ale vypadalo zajímavě lezitelně. Odhadem tu může být tak 20 cest, tak uvidíme na jaře. Horní skály vypadaly úplně nově přejištěné a na dolních se skalách se podle zjištěných údajů pracuje.

Odtud jsme již za pěkného počasí vyrazili do Černotína, kde těsně na jeho konci, kde začíná Hluzov jsme za mostek odbočili doleva a po asi 200 m dojeli doprostřed malého lomu, kde už na nás svítily nové borháky, nýty a kruhy. Celkem je tady podle průvodce na lezci asi 30 cest, což by mohlo skutečně odpovídat. Obtížnost je uváděná od IV. Do VIII., takže opět celkem pro všechny lezecké kategorie. Po krátké obhlídce jsme se rozhodli za již slunného počasí prubnout alespoň jednu lehčí cestu. Celkem zajímavou 4ku jsem nejdřív vylez já a po mě Libuška a nakonec i po kratičkém přemlouvání i Olda. No už se nemůžu dočkat jara!!!Fotečky jsou tady.

Česko, lezení