Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Malá Fatra

S velkým zpožděním dopisuji události posledního půlroku. V únoru nás prcek vypekl nenadálou chřipkou, takže z plánovaného běžkařského Ramsau bohužel nezbylo nic. Začátek března proběhlo klasické pánské Alpské lyžoprkno, tentokrát již podruhé ve Flachau. Kromě sjezdařského vybavení již 3. Rok po sobě přibaluji také běžky a regenerační podvečerní vyjížďky po celodenním sjezdování jsou paráda. Březen a duben byl především o vytrvalostních bezích kolem Olomouce, Perun Sky Maraton v Beskydech (42 km, 3300 m převýšení nahoru) se nezadržitelně blížilo.
Z Peruna sice kromě asi 3 fotek žádné nemám, nicméně se mi běhání v kopcích začíná líbit čím dál tím víc, takže jsme na začátku května vyrazili na prodloužený víkend na Malou Fatru. Vzhledem k pátečnímu svátku bylo všude naprosto plno, takže jsme sehnali prakticky poslední volné místo ve Štefanové. Hned první den jsme zkusili s malým celkem dlouhý výlet. Jaruška vyjela s malým z Vrátné lanovkou, já jsem si to v rámci tréninku vyběhnul. Potom už jsme pokračovali s Jarečkem v batohu, nejdřív na Velký Kriváň, potom hřebenovkou na Chleb a z dolů na chatu Pod Chelbom na oběd. Počasí vyšlo parádně, takže jsme dlouho neváhali a pokračovali dále po hřebeni na Poludňový gruň a na závěr výšlap na Stoh, kde jsem se s batohem docela zapotil. I tak nás ale za celý den nikdo nepředběhl :). Ze Stohu to místy kvůli zbytkům sněhu byla docela klouzačka, ale doklouzali jsme se do sedla Meziholie a v pohodě seběhli do Štefanové. Já jsem si na závěr ještě regeneračně zaběhnul pro auto do Vrátné.
Další den už bylo počasí trochu horší, ale pořád ještě na výlet ideální, takže jsme vyrazili na trošku nižší kopečky na Tiesňavy. Místy byl sestup, zejména ze Sokolieho vrchu docela blátivý, ale doklouzali jsme se až do Starého Dvora na oběd. Odpoledne si malej pospinkal, takže jsem toho řádně využil a vyběhnul si ze Štefanové na Gruň, odtud na Poludňový gruň a dále po stejné trase jako den předtím, takže na Stoh, do Meziholie a dolů do Štefanové. Poslední 2 km jsem si v rámci tréninku vyběhnul za mírného deštíčku ještě jednou, škoda nevyužít parádní terény. Odpoledne už víceméně propršelo, takže jsme navečer vyrazili už jen na malou vycházku po Štefanové. V neděli už bohužel začalo docela silně pršet, nevyšla ani alternativa na Súlově, takže jsme odpoledne byli zpátky v Olomouci.

Fotky

běh, Malá Fatra, Slovensko, turistika