Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Lezení ve Slovinsku

Původně měl být tento článek o pětidenním lezení v Tatrách s Martinem, ale s ohledem na předpověď jsme změnili plán výletu na rakouské vícedélky v Hollentalu. Večer před odjezdem ležel na stole lezecký průvodce do Arka, Salzburska, Paklenice, prakticky všech oblastí v Chorvatsku a pár oblastí ve Slovinsku. Bohužel i ranní předpověď vypadala pro většinu lokalit deštivě, takže až v půli cesty to nejslunečněji vypadalo ve Slovinsku, kde jsme po necelých 5 hodinách cesty dorazili k menší, ale pěkné oblasti Kotecnik, kousek od Celje. Oblast nabízí celkem asi 8 sektorů, my jsme lezli jen na prvním nejvyšším, kde mají cesty většinou kolem 25 m. Na parádním neoklouzaném vápně s hustým jištěním jsme dali cca 6 cest s obtížností většinou kolem 6a+. Potom následovala poměrně krátká a rychlá cesta do Ospu (pro neznalé jedna z nejznámějších lezeckých oblastí v Evropě).
V malém kempu bylo k našemu překvapení jen pár návštěvníků, stejně tak i druhý den na skalách. Dopoledne jsme na rozlez dali opět pár 6a+, ale to hlavní jsme si užili až odpoledne. Do Ospu se sice jezdí na těžké přelezy, my jsme si ale našli dvě krásné vícedélky, Fuga da Alcatraz za 6b (6b, 6a+, 6a+, 6a) a Italijanska Směr taktéž za 6b (6b, 6a, 5c). Slanění vzduchem na závěr bylo jen krásným završením super lezeckého dne.
Na další den předpověď slibovala mírný déšť. Místo toho však k naší nelibosti chcalo a chcalo takřka celou cestu přes Slovinsko a Rakousko. Malá bílá skulina nás po cestě navedla do chorvatského pohraničí do malé oblasti Ravna Gora. Po chvilce hledání a komunikace s místními jsme parkoviště kousek od skal přeci jen našli, za sucha to vyšlo už jen na jednu rozlezovou cestu. Za deště jsme ještě vylezli alespoň dvě převislejší 6a+, kde bylo ještě celkem sucho. Za deště, když se nedá lézt nikde jinde to špatný nebylo, ale na opakování to asi nevidím. Škoda, že počasí nedovolilo lézt víc, ale i tak příjemné lezecké protažení.

Fotky jako obvykle tady.

lezení, Slovinsko