Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Lezení ve Sloupu

Krásná teplá sobota nás nalákala na první větší letošní lezení na skalách. Volba tentokrát padla na Moravský Kras, a to konkrétně oblast Sloup. Přijeli jsme kolem 10 sice jako jedni z prvních, ale během hodinky se všechny stěny Hřebenáče pěkně zaplnily. Postupně jsme dali jednu 4ku, tři pětečky a jednu šestku, všechny celkem v pohodě na OS.
Po vydatném obídku jsme se rozhodli přesunout obhlídnout další stěny v blízkém okolí. Názvy jednotlivých stěn možná mohou budit dojem větších vzdáleností, nicméně šlo o přesuny stovky metrů. Prošli jsme nejprve kolem Indie a u Evropy jsme zahlédli asi nejlepšího současného českého lezce, Adama Ondru. Zrovna čistil kartáčkem mikroskopické chyty pro nějaký brutální boulder. Rozhodli jsem se raději neničit si prsty na podobných chytech a šli jsme hledat nějaké madlovější cesty. 🙂 V Evropě i v Indii bylo docela narváno, takže jsme se posunuli ještě o kousíček dál na Otce, Matku a Syna.
Jištěných cest pomálu, ale pustili jsme se do Severní Stěny (6+/7-). Dvakrát jsem si do jednoho jištění mírně odskočil, ale napotřetí už se cesta poddala, opravdu pěkný kousek. Stále mírně převislý, kombinace menších chytů s většími a v kritickém místě nic moc na nohy. Přesto krásná cesta. Lezení jsme zakončili pětečkou na stejném místě, kde se vlastní dojištění rozhodně hodilo. Hned vedle nás lezoucí lezec se proletěl slušných 8 m, a skončil těsně nad zemí. Naštěstí jen podřený zadek a jinak v pohodě. Dostatečně unaveni a vylezeni jsme zhodnotili, že Sloup už asi příště ne a rozhodně ne v létě. Všude mraky lidí, takže raději zůstaneme u osvědčených menších oblastí, kde nebývá tolik narváno.
Fotogalerie
Vylezené cesty

Česko, lezení