Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Letos poprvé na Súlově

Diplomka dopsaná a téměř odevzdaná, takže víkendové lezení na Sulově bylo výbornou odměnou a relaxací před měsícem učení na státnice. Felicii jsme naplnili téměř beze zbytku a vyrazili jsme ve složení Liba, Zuzka, Roťa a já směrem na Slovensko. Po dvou hodinách cesty jsme nadšeně vyrazili na jednu z věží, kde je v této době povoleno lezení, a to na Školskou věžu – Javor. Většinu cest jsme lezli tahačka Zuzka s Roťou a já tahač s Libou.
Na rozlezení byla Halabala (4+) úplně ideální. Pokračovali jsme v pětečce, co jsme v průvodci nenašli a po ní jsme se pustili do Jumba (5+), Hop šup tralala (7) a potom Sorry no bonus (6+). Mě se asi nejvíce líbila WC hit (6), ve které jsem si stejně jako v předchozí 7 sice sednul, ale i tak byla moc fajn. Po vylezení všeho pro nás lezitelného jsme se přesunuli na Tabulu, kde jsme stihli dát už jen Cumel (5-) a jednoduchý Kríkový kút (4). Na první den byly prsty docela dodřené, takže jsme se všichni těšili na jídlo a spacáček.
Ráno nás vyjímečně neprobudili místní obyvatelé jedoucí na kolech do kostela, ale nepříjemný deštíček, který naštěstí kolem deváté ustal a my vyrazili do skal, tentokrát pod Hrad na skálu VPN. Úvodní 5 Scrabánia mě příjemně naladila a pustili jsme se do vedlejší Paramónii 5+. Až na z mého pohledu nepěkný nástup to byla pěkná pětečka. Kolem poledne se cesty takřka úplně zaplnili Poláky a tak jsme se chtě nechtě pustili do šestky. Většina cesty je to spíše 5 s převisovou 6, kterou jsem dal hned napoprvé, takže další OS do sbírky za tento víkend. Po dolezení cesty jsme objevili trochu výše nové jištění a pustili jsme se do další délky (kvůli malému traverzu nakonec nadvakrát). Pokračování se odehrávalo v duchu pěkné 5 a odměnou byl opravdu krásný výhled z nejvyšší věže VPN do údolí na Súlov.
Závěr víkendu jsme věnovali Korytnačce (6) na vedlejším Obelisku a pak už jsme fofrem mířili k autu a hurá do Opávy. 🙂
Fotečky s detailní studií Jumba (V) na Javoru v Libuščině podání jsou tady.

lezení, Slovensko, Súlov