Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Gerlach

Po loňském zimním a předloňském letním Lomnickém štítu mi z hlavních a nejznámějších vrcholů zbýval Gerlach. Podzimní podmínky byly ideální, takže jsme s Martinem vyrazili na rychlou akci. Večer na Slezský dóm a ráno na vrchol klasickou Batizovskou próbou. Popisy všude na netu jsou docela podrobné, takže při ideální viditelnosti jsme neměli problém. V mlze bude ale orientace o poznání horší. Kromě maček a cepínu jsme nakonec z vybavení z batohu nevytáhli nic a spolehli se sami na vlastní zkušenosti. Při troše opatrnosti a dobré fyzické kondici není nutné ani slaňovat a dá se vše slézt.
Budík mi bohužel ráno nezazvonil, takže jsme na vrcholu byli asi o hodinu později, než jsme chtěli. I tak jsme ale byli nahoře a dole na hotelu za cca 4 h. Na uskutečnění původního plánu Gerlach s Lomničákem normálkama bylo už pozdě, takže jsme vyrazili alespoň na Východní Vysokou a obhlédli jsme si další možné výstupové trasy na Gerlach – Velickou próbu, Krčmárúv žlab a pak hlavě Tatarku, ten se mi moc líbil. No a potom už jen rychle zpět až dolů k autu a ještě ten den už jsme byli zase doma. Opět parádní akce a přitom jen jednu noc z domova.

Fotky

Gerlach, lezení, Slovensko, Vysoké Tatry