Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/70807/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Běžky Ramsau am Dachstein

Běžkování u Nového Města na Moravě, v Jizerkách nebo Jeseníkách není špatný, ale zejména letošní zimu-nezimu téměř nereálný. O to více jsem se těšil na běžkařský rodinný zájezd do vyhlášené lokality Ramsau am Dachstein. Z více než 250 km denně upravovaných tras bylo díky velmi mírné zimě a vysokým teplotám sjízdných jen několik desítek kilometrů, ale i tak jsme podmínky využili maximálně.
Poprvé jsem tak měl možnost přepřáhnout běžecko-cyklo-inline vozík také na jeho zimní běžkařskou variantu. Klasiku už pár let téměř nejezdím, takže při houpavém bruslařském pohybu prcek většinou pěkně chrupkal. Na rovinkách se tempo dalo držet pěkně, ale do kopce to teda zpomalovalo brutálně (Kube, měl jsi pravdu :)), takže Endomondo odkazy na záznamy projetých tras, oproti obvyklým dávkám, nejsou zrovna reprezentativní. I tak jsem si ale nakonec zvykl celkem rychle a po místních tratích se dalo fičet celkem slušně. S lyžováním v Česku už jsem před 3 lety téměř skončil, a pokud ty zimy budou takový jako ta letošní, tak začnu vážně uvažovat o stejném přístupu na běžkách. No anebo přijde na řadu přestěhování do Alp.:)

Fotogalerie

běžky, Rakousko, Ramsau