San Diego USA – Esri User Conference

Přes projekt StatGIS, který mám na katedře na starosti, jsem měl tu možnost podívat se na prakticky největší konferenci na světě v mém oboru (Esri User Conference), do San Diega v USA. Konference se v letošním roce zúčastnilo něco málo přes 16 tis. návštěvníků, což je opravdu síla. V hlavním sále bylo vše samozřejmě přenášené na velkoplošné obrazovky, dále už v průběhu celého týdne běželo většinou souběžně více než 25 sekcí, takže vybrat si nebylo zrovna lehké, nemluvě o zdlouhavých přesunech mezi sály.
Několik set posterů bylo téměř nereálné prohlédnout. Pro mě nejzajímavější byla asi výstava s obrovským počtem prezentujících firem a organizací. Jinak ale musím říci, že mě konference svým odborným obsahem celkem zklamala. Často docela triviální témata, hodně se opakující, zbytečně moc sekcí, témata hodně rozdrobená, obtížná orientace v programu, nepřesně nazvané sekce nebo jejich popisy, téměř nefungující apka s programem a hlavně téměř žádné jídlo! :) Výjimku tvořila závěrečná party v parku Balboa, kam byl zdarma umožněn přístup do několika zajímavých muzeí. V každém z nich bylo kromě zajímavých exponátů také spousty jídla, to vše za příjemného zvuku několika kapel různých hudebních žánrů.
Kromě konference se našel čas i na vedlejší aktivity, takže jsem si rozhodně nenechal ujít návštěvu námořního muzea, letadlové lodi USS Midway, kde se točil Top Gun s Tomem Cruisem, běhání v Balboa parku nebo na poloostrově Coronado, spojeno s koupáním v moři. Cesta to byla pěkná, ale podruhé už na Esri do USA asi nemusím. Podruhé do USA ale klidně, takže v září vyrážíme.

Fotky

Celý text