Salzburg

V uplynulých 14 dnech jsem byl na zahraniční stáži v Salzburku jako učitel na místní universitě. Kromě lektorských zážitků a pracovních kontaktů jsem byl prakticky celou dobu na kolejní síti, kde blokovali snad vše, včetně ftp a administrace webu. Proto článek až teď. A proč tak krátký? Protože zítra odjíždíme lézt do Paklenice. :)

Takže velmi stručně k Salzburku. Kromě pěkného města, které jsem projezdil hlavně na nových bruslích jsme navštívili například Krimmelské vodopády, které jsou se svojí výškou téměř 400 m pátými v pořadí na světě. Za zmínku stojí také lezení v německém Karlsteinu, lezení v Trockene Kalmmen nebo lezení na umělé 30 m vysoké kamenné věži, postavené již v roce 1986.

Zajímavé zážitky jsou také z ledové jeskyně nedaleko Werfenu, která je se svými 40 km jednou z největších ledových jeskyní světa. Lanovku jsme odmítli a převýšení 500 m zdolali za necelou hodinu, oproti 90 minutám uváděným v průvodci. V jeskyně jsme vyfasovali karbidové lampy a nachodili se 1400 schodů nahoru a dolů. Nikdy nepochopím, jak tam mohli před r. 1945 trénovat němečtí bruslaři na olympiádu.
Zážitků je spousta, ale času málo, takže raději foto…
Fotogalerie

Celý text