100ka Hanou a nikde žádný kopec :)

Skoro se mi až nechce věřit, ale je to tak. Dnes jsme dali s Libuškou 100 km, což není nic zas tolik převratného, nicméně nepotkali jsme prakticky žádný kopec. Možná již tušíte, jeli jsme se projet kolem Olomouce a nemířili jsme na populární kopeček. Našim cílem byla Kroměříž. Dopoledne sluníčko ještě tolik nepálilo a cyklopočasí úplně ideální. Za přibližně dvě a půl hodinky jsme přes Velkou Bystřici, Grygov, Brodek, Troubky a Chropyni dorazili přímo do centra Kroměříže, kde jsme se nejprve pořádně nacpali.

Při vstupu do arcibiskupských zahrad jsme se rozhodli ignorovat zákaz nejen jízdy, ale i vedení kola a rozhodli jsme se dráždit hada bosou nohou. Naštěstí nás kolovedoucích bylo více a nikdo neprudil, takže procházka dopadla dobře.

Cestu nazpět do Olomouce jsme zvolili přes Kojetín, Tovačov a Kožušany a nezapomněli jsme si zpestřit ubíjející asfalt mírnou terénní vložkou po poli. I když Libuška byla velmi nadšená, dále jsme raději pokračovali po cyklostezce. V závěru, po asi 85 km roviny mě mírně překvapil přeci jen malý kopec, spíše ukloněná rovina, ale cesta se hned narovnala a my se uklidnili. :) Vyšlo to téměř přesně. Já měl v cíli 99 a Libuška asi 103, takže těch 100 to nakonec bylo. :)
Fotogalerie

Celý text