Bikeadventure 2007

Již třetí rok v řadě jsem s Libuškou pustili do dvouetapového orientačního bikemaratonu s názvem Bikeadventure. Letošní ročník se konal v mé rodné Vysočině kolem Nového Města na Moravě. Z Náměště to bylo co by dup, takže jsme na sobotní etapu vyráželi až ráno. Novinkou oproti minulým ročníkům bylo zkrácení sobotní etapy na 4 hodiny, což se nám nakonec ukázalo osudným a prodloužení nedělní etapy na 6 hodin, což nás nakonec alespoň trochu zachránilo.

Po zakreslení všech kontrol jsme se v klidu dochystali na start a společně s Petrykem a Česťou jsme se lehce před 1 hodinou postavili na start. Libuška neváhala užít si své chvíle slávy a na startu napálila ďábelské tempo a roztáhla celé startovní pole, že i zkušení bikeři měli co dělat , aby to utočili. Po zklidnění tempa a zakreslení bodových ohodnocení kontrol byl náš postup poměrně jasný. Hlavním cílem bylo dobýt 80 bodovou kontrolu co nejvíce na severovýchodě. Po nádherném sjezdíku po žluté, který jsem asi jako jeden z mála sjel jme definitivně zvolili variantu dobýt 80ku za každou cenu. Těsně pod ní však Libušce lehce došlo a nepomohly ani Carbonexy, Anticrampy nebo Magnezlajfy. :)) Kontrolu jsme sice vzali, ale od ní to byl již jen co nejrychlejší úprk do cíle. Chvílemi jsme Libušku popoháněl i mírným tlačením do kopce, abychom nebyli v cíli příliš pozdě. Celkové zpoždění 17 minut však bohužel znamenalo 60 trestných bodů dolů, tedy mizerné asi 90. místo. Ujeli jsme ale z naší party nejvíce, a to 67 km. Škoda, že se to nepočítá. :)

Libuščin den však přišel jako vždy druhý den závodů, kdy se obvykle rozjíždí k heroickým výkonům. V průběhu šesti hodin nepřišla žádná krize, takže i v cíli bylo tempo vyšší, než na začátku předchozího dne. 2 posbírané 80ky a celkem dost 50tek nás posunulo s celkovými 770 body na již o poznání lepší asi 57. místo z přibližně 150 mixových dvojic. Škoda prvního dne, jinak mohl být výsledek o poznání lepší. Tak snad zase za rok natrénujeme víc. :) Fotky od Petryka jsoutady.

Celý text